Buddyjski różaniec

No Comments

25,00

Buddyjski różaniec służy do medytacji z mantrą – umysł jest bardziej stabilny, lepiej trzyma się rzeczywistości, nie „odpływa”.

Kategoria: Tagi: ,

Opis

21 lub 27 drewnianych koralików

kolory szlachetnej energii

eleganckie wykończenie

gumka silikonowa

 

 

Na życzenie, możemy poświęcić malę dzięki czemu na starcie nabierają
korzystnych, energetycznych właściwości.

Pamiętaj jednak, że najważniejszym jej zastosowaniem jest wyciszenie umysłu,
a uboczne efekty tj. właściwości ochronne, wzmacniające etc. zależą od Twojej praktyki.

nauczyciel z malą

buddyjski różaniec

 

Tradycja używania sznurów modlitewnych wywodzi sie z hinduzimu i zaczęła prawdopodobnie 500 lat pne. Przeniknęła do buddyzmu, sikhizmu i bahaizmu, a za pośrednictwem rzymian do świata chrześcijańskiego i islamu. Pierwsze statuetki przedstawiające hinduskich świetych z japa malą datuje się na 300 lat p.n.e.

Za pośrednictwem buddyzmu tradycja używania mali rozprzestrzeniła się do sąsiednich Chin a później Japonii. Male różnią się od siebie budową i materiałem ale ich funkcja pozostaje ta sama. Na całym świecie używa się mali wykonanych w różnych materiałów od drewna i nasion poprzez kamienie szlachetne, koral, czy tworzywa sztucznie. Za najbardziej wartościowe uznaje się te wykonane z nasion drzewa bodhi.

Tradycyjne tybantańskie różańce zbudowane są ze 108 nawleczonych koralików oraz wieńczącej sznur stupy, lub dordże. Liczba ta posiada wiele interpretacji i jest od wieków uważana na wschodzie za liczbę magiczną. Prowadzi do urzeczywistnienia 108 doskonałych cech Buddy, albo usuwa 108 splamień. Symbolizuje też 108 000 buddów z w tradycji tybetańskiej, chociaż niektórzy twierzą, że ostatnie 8 koralików jest dodatkowych, na wypadek gdyby umysł praktykującego uległ rozproszeniu. Niektóre male posiadają również trzy większe koraliki, który symbolizują schronienie w Buddzie, Dharmie i Sandze.

buddyjski różaniec

Istnieją również warianty krótszych mali o 27, czy 54 paciorkach noszonych na nadgarstku – są one również dostępne!

Co ciekawe nazwa różaniec prawdopodobnie powstała w wyniku przekręcenia przez starożytnych Rzymian; jap mala zamiast japa mala. Jap oznacza w sanskrycie różę.

różaniec buddyjski mala

Buddyjski różaniec jest używany przede wszystkim do liczenia wykonywanych mantra i symbolizuje praktykę w ciele. Właściwiości ochronne i magiczne nabywa w zaleźności od jakości i ilości wykonywanych praktyk. Energia mantry przenika specjalnie w tym celu strworzony przedmiot, w ten sposób mala magazynuje energię. Jeśli jednak kupujemy ją z niesprawdzonego źródła, nie mamy pewności w jakim otoczeniu energetycznym przebywała, czy była traktowana z odpowiednim szacunkiem itd.

 

różaniec buddyjski cena

Dodaj komentarz