Obraz osobistego anioła stróża

No Comments

160,00

Namaluję obraz by pomóc Ci w porozmawiać z Twoim Ososistym Aniołem

Opis

Jeśli oglądając prace w mojej galerii poczujesz, że dana praca ci odpowiada, poczujesz, że jest to siła, której ci brakuje,

jeśli szukasz swego Anioła Stróża, nie wahaj się zamówić osobistej mandali lub obrazu anioła od Pauliny

 

w galerii znajduje się kilka przykładów prac wykonanych na zamówienie.

 

Trudny temat: wycena

Jak wiecie wszystkie obrazy tworzone są dla konkretnych osób czy miejsc. to powoduje też, że za każdym razem cena obrazu jest indywidualna

Są jednak pewne czynniki wpływające na tę cenę. Są to: wielkość obrazu ( technika.

techniki:

pastele, akryl, olej, gwasz, techniki łączone (na czele gwasz z tuszem)

wielkość obrazu

pastele minimum A3 maksymalnie A1, opcja: tryptyki   3 części  A1
to, co na papierze to ograniczeń formatowych nie ma raczej
wielkość płótna zawsze indywidualnie określamy.

Zdarza się, iż zamawiający zakłada, iż decydując się na mniejszy format zaoszczędzi. w przypadku porównywania cen tej samej techniki i owszem: obraz malowany pastelami w formacie a1 będzie zdecydowanie droższy od tego malowanego również pastelami, ale w formacie a3. Jeśli jednak mówimy o różnych technikach nie ma tak prostej zależności. Może się zdarzyć (i zdarza często), że inna technika będzie zdecydowanie bardziej kosztowna, mimo iż zajmuje mniej miejsca.

Paulina Sołtowska — głównie mama, zdecydowanie kobieta, nadal kulturoznawca. Od urodzenia widzi to, czego pozornie nie widać, przyjaźni się z istotami, których ponoć nie ma, wędruje po przestrzeniach teoretycznie wyimaginowanych. Żyje zwyczajnie, chodzi do pracy, maluje anioły, prowadzi wykłady i warsztaty, ale przede wszystkim dba o swoje trzy cudne córeczki.

 

 

Każdy z nas zszedł na Ziemie w określonym celu. Każdy z nas schodząc zabrał ze sobą swego duchowego towarzysza. Każdy z nas zapomniał o tym i o wielu innych rzeczach, jednak nasz towarzysz wciąż pamięta, po co tu jesteśmy. To on nas wspiera i pomaga, zsyła znaki czy też stawia na naszej drodze właściwych ludzi i potrzebne nam doświadczenia.

anioł stróż obraz

W kulturach judeochrześcijańskich pojęcie anioła jest powszechnie znane. Jednak nie tylko ten krąg kulturowy czerpie inspiracje z ich niebywałej mocy. Istoty określane mianem boskich posłańców można znaleźć w większości kultur, w tym tybetańskiej (jidam-hla) . Szczególnie zaś bliskie nam ludziom są Anioły zwane Stróżami. I każdy z nas może wciąż korzystać z pomocy swego anioła stróża, kwestia tylko tego, czy mu na to pozwoli.

obrazek anioł stróż

 

Znana, krótka modlitwa zaczyna się od słów: „Aniele Boży Stróżu mój, Ty zawsze przy mnie stój”. Wiele osób odrzuca te słowa i tę modlitwę uznając, zresztą słusznie, że przecież on i tak zawsze jest przy nas i zawsze gotowy jest nam pomagać. Założenie słuszne jednak trzeba pamiętać, że człowiek obdarzony został wyjątkowym darem: wolną wolą. A jest to dar na równi wspaniały, co przerażający. Nasza, bowiem wola wpływa na nasz świat kształtując nasze dzieje, a najczęściej jest to działanie podświadome. Również anioł, nawet najbardziej pomocny, nie zdziała nic bez naszego pozwolenia. W tym świetle słowa tej modlitwy nabierają innego znaczenia. Nie jest to tylko prośba o pomoc, ale też zgoda na jej przyjęcie z naszej strony.

Zatem każdy z nas ma pod ręką przyjaciela gotowego dopomóc nam w każdej chwili i w każdej formie. Każdy może korzystać nieskończenie z tego, co nasz towarzysz ma nam do zaoferowania. Mało tego, każdy z nas ma obok siebie kogoś, kto wie o nas wszystko, kto wie, dokąd zmierzamy, wie, kim jesteśmy i mimo całej tej wiedzy nie ocenia nas i naszego postępowania.

Powstaje, zatem pytanie:, czemu tak wiele w nas wątpliwości, wahań, dylematów czy niezrozumienia skoro mamy pod ręką wszystko, czego nam potrzeba? Odpowiedź jest prosta: bo oprócz anioła jest ktoś jeszcze. My sami. Nikt i nic nam tak nie utrudni życia jak my sami sobie, ale zarazem nikt i nic nam bardziej naszego życia nie ułatwi. Mamy wszystko, co potrzeba pod ręką, kwestia tylko tego, by tę rękę wyciągnąć.

 

O aniołach w naszym kręgu kulturowym słyszał chyba każdy. Jednio się do nich modlą, inni wieszają ich wizerunki na choince, jeszcze inni w ogóle odrzucają wszelkie ich formy i przejawy. Ale one są zawsze i zawsze pomagają, niezależnie od naszej wiary czy poglądów. Są jednak i tacy, którzy chcą z nimi nawiązać bliższy kontakt.

Modlitwa jest jednym z najprostszych sposobów, jednak nierozłącznie kojarzona jest z modlitwą, a to dla wielu samo w sobie stanowi przeszkodę. Nie tylko odmienność poglądów czy niechęć do kościoła powodują blokady na ten sposób, ale również zakorzeniona w naszej mentalności metoda „szkiełka i oka”. Ale modlitwa to nie jedyny sposób.

 

 

Z aniołami można po prostu pogadać. Zwierzyć się z kłopotów, prosić o wskazówki, dzielić radościami, nadziejami, smutkami. Jednak przy tak prostej metodzie mamy już dwie częste trudności.

anioł stróż w malarstwie

Pierwszą z nich jest niechęć do proszenia. Słowo „proszę” dla wielu ludzi jest oznaką słabości, przyznaniem się do błędu czy niemocy. Wielkie ego współczesnego człowieka powoduje, że stara się on wszystko zrobić sam, albo cudzymi (ludzkimi) rękoma. Słowo „pokora” zaś kojarzone jest błędnie z uległością, a słowo „szacunek” z czymś, na co trzeba pracować latami. Przy takim nastawieniu człowieka trudno o jakiekolwiek porozumienie. Szczególnie że anioł nie oczekuje od nas ani pieśni błagalnych, ani dziękczynnych i tak naprawdę najlepiej mu się działa, gdy relacja z człowiekiem przypomina przyjaźń.

Przecież przyjaciołom ufamy, nie rozkazujemy im, nie błagamy ich, nie musimy stosować wobec nich wyszukanych form czy gestów. Również o pomoc łatwiej nam prosić przyjaciela. Zatem krok pierwszy to nie tyle nauczyć się prosić, ile raczej zaprzyjaźnić się, bo wtedy reszta jest prostsza.

Drugą trudnością jest wiara w to, co widzą oczy. Nauka wmówiła nam, że istnieje tylko to, co można udokumentować i udowodnić. Ta sama nauka jednak zapomina, że efekty badania zależne są w dużym stopniu, od jakości narzędzi użytych w badaniu. Jeśli nie widzimy czegoś gołym okiem to sięgamy po lupę, jeśli lupa to za mało to mamy mikroskop. Zatem to, czego nie widzimy teraz może zostać dostrzeżone, gdy nauka posiądzie subtelniejsze i delikatniejsze narzędzia. Dobrze by, zatem było zmienić powszechne myślenie, z „jeśli czegoś nie widzę to tego nie ma”, na „jeśli czegoś nie widzę to jeszcze nic nie przesądza”. Niby niuans a sporo zmienia.

izy

Samo negowanie istnienia aniołów nie ma wpływu na ich obecność czy działanie. Są ludzie skrajnie pragmatyczni i osadzeni w materii, a którzy potrafią korzystać z podstawianych im wskazówek. Więcej kłopotów sprawia wynikająca z braku obrazu niezdolność do komunikacji z kimś, kogo nie widać i kto nie odpowiada nam słowami. Oczywiście dla kogoś, kto nie wierzy w ich istnienie nie stanowi to problemu, jednak dla kogoś, kto chce nawiązać kontakt może być to bariera trudna do przeskoczenia.

Często maluję anioły właśnie po to by ułatwić przełamanie tej trudności. Gdy człowiek widzi swego anioła, jego kolory, kształty, formy łatwiej jest go sobie wyobrazić, wizualizować a co za tym idzie również mówić do niego. To tylko jeden ze sposobów, ale jednocześnie dowód na to, że chcieć znaczy móc. Rozwiązań jest wiele w każdej sprawie, a anioły na każdym kroku wskazują nam nowe rozwiązania reagując nawet na nasza najmniejsza myśl. Kwestia tylko tego czy my te wskazówki chcemy dostrzec.

 

 

 

 

 

anioł stróż galeria

Dodaj komentarz