Naturalne kadzidła tybetańskie

Naturalne kadzidła tybetańskie

Owoc pracy mnichów buddyjskich, naturalne kadzidła tybetańskie skomponowane z kilkudziesięciu składników ziołowych,

o niesamowitym zapachu przywodzącym na myśl niezwykłą atmosferę świątyń Dachu ŒŚwiata.

Stosowane do odświeżania pomieszczeń, poprawienia krążenie energii chi w domu, przyciągnięcia korzystnych energii i wypędzenia złych. Taka atmosfera wspomaga ćwiczenia medytacji, jogi etc.

Wspaniały zapach tego kadzidełka nie alergizuje ani nie powoduje astmy.

Liczba sztuk w pudełku: 20 długość: 26 cm

Ponieważ Kadzidło nie posiada patyczka, są dwie możliwości jego używania:
– wbijając pionowo w miskę napełnioną solą lub ryżem (jeśli podzielić na pół, można płycej wbić),

– kładąc na wypełnionym ryżem/solą długim naczyniu. Wtedy wypala się całe.

Naturalne kadzidła tybetańskie są wykonywane tradycyjnymi metodami w rejonach Tybetu, północnego Nepalu i Butanu. Sztuka ta liczy sobie ponad 2500 lat i jest ważnym elementem tybetańskiej kultury i wierzeń. Naturalne Kadzidła te mogą zawierań 30 i więcej składników. Receptury ich produkcji przekazywane są z pokolenia na pokolenie, górskie zioła, liście, minerały i kwiaty zbierane są ręcznie, jak przed tysiącami lat. Niektóre z receptur objęte są ścisłą tajemnicą strzeżoną przez mnichów od tysięcy lat, wyrobem bardziej popularnych zajmują się często całe wioski.

Wspaniały zapach tego kadzidełka nie alergizuje ani nie powoduje astmy, nie zawiera sztucznych olejków eterycznych. Kadzidło nie zawiera patyczka przez co dym jest czystszy.

Dym kadzidła reguluje i uzdrawia podstawowe elementy składające się na ciało i energię żyjących istot. Są to: Ziemia, Woda, Ogień, Powietrze oraz Przestrzeń. Pierwsze wzmianki o właściwościach kadzideł pochodzą ze starożytnej księgi „rGyudbzhi” – Cztery Tantry. Lekarze tybetańscy jako autora dzieła wskazują zwykle Tonpę Szenraba, legendarnego założyciela religii Bon, lub innego z Buddów i do dnia dzisiejszego wiedza medyczna opiera się na tych prastarych zapiskach Tradycyjna medycyna tybetańska przywiązuje do kadzideł dużą wagę, jako sprawdzoną i rozpoznaną metodę leczenia chorób.

Dym kadzideł działa relaksująca i równoważy naszą kondycję duchową. Używane podczas tradycyjnych ceremonii tybetańskich, zarówno w świątyniach, jaki i przez prostych górali. Przydatne w ćwiczeniach jogi, pomagają zachować czysty umysł i koncentrować się na przedmiocie medytacji. Cenione przez mistrzów feng-shui oczyszczają energię pomieszczeń.

Tradycyjny rytuał ofiarowania kadzidła wykonuje się w Tybecie na specjalne okazje, jak urodziny Dalai Lamy, ceremonie zaślubin, obchody Nowego Roku czy inne święta. Wykonywany jest grupowo lub indywidualnie na wzgórzach, lub dachach chat, w uprzednio oczyszczonym otoczeniu. W czasie ofiarowania modlą się o boskie prowadzenie, wybawienie wszystkich istot z cierpienia oraz oczyszczenie nagromadzonej karmy.

Popularność kadzideł w Europie sprawiła, że na rynku można znaleźć niekiedy podróbki. Nasze naturalne kadzidła tybetańskie są sprowadzane bezpośrednio od Tybetańskiej diaspory w północnych Indiach, co zapewnia najwyższą jakość i wspiera kultywowanie ich tradycyjnego wyrobu.

Categories: Dla Duszy