Obrazy energetyczne

No Comments
Obrazy energetyczne

Używając wzroku dostrzegamy nasz świat, wszystko co nas otacza.

Ludzkie zmysły nastawione są na odbiór świata i wszystkiego, co z nim związane. Lubimy też otaczać się ładnymi rzeczami, ciekawymi i odpowiednio nas nastrajającymi. Każdy z nas ma rzeczy, które pozytywnie go „ładują”. Może to być ulubiona piosenka, ulubiona potrawa czy obraz. W szeroko pojętej ezoteryce dobrze znanym pojęciem są obrazy energetyczne lub mandala.

malowanie intuicyjne

Takim obrazem nazywamy obraz którego autor namalował go pod wpływem swoistego rodzaju natchnienia, intuicji. Powstał on poprzez impuls i zawiera pozytywny przekaz, zakodowane w sobie emocje które mają działać kojąco i dobroczynnie na osobę, dla której obraz ten został namalowany. Mogą być natchnieniem dla odbiorcy, sprawić że dzięki niemu mogą dostrzec to co do tej pory nie było dla nich tak oczywiste. Już samo patrzenie na takie dzieła mają wpływ na ludzi z otwartym umysłem. Zaskakujące jest jak różne emocje mogę one przekazywać. Niekiedy są to odczucia spokoju i wyciszenia. Innym razem dają energetycznego „kopa” i człowiek czuje się pozytywnie naładowany. Dzięki takim obrazom często też człowiek odkrywa w sobie potencjały i zdolności, które może rozwijać i pielęgnować.

 obrazy energetyczne i mandale

Najczęściej takie obrazy prezentowane sa w postaci mandali. Często spotykamy również obrazy energetyczne przedstawiające istoty duchowe. Malowane również pod wpływem natchnienia, i spotkania z niematerialną istotą w innym wymiarze, kiedy jest się wyciszonym i skupionym. Częstym motywem takiego rodzaju obrazów są anioły. Istoty które kojarzą się praktycznie wszystkim ze spokojem, harmonią i szczęściem. Podczas medytacji wykorzystywane są też takie malowidła, gdyż przynoszą ze sobą ogromną dawkę energii i pozytywnych wibracji.

 

Niemal każdy nas zetknął się z pojęciem feng shui. Jest to metoda urządzania swojego domu tak by był zgodny z energiami płynącymi w naszym otoczeniu. Ważnym elementem każdego wyposażenia wnętrz są ozdoby ścienne. Dekoracje, które nadają charakteru pomieszczeniom. Według zasady feng shui w każdym pomieszczeniu powinien znajdować się obraz energetyczny zgodny z energiami danego pomieszczenia i dodający mu pozytywnych wibracji.

Znawcy często omawiają jakie kolory powinny dominować w danym pomieszczeniu i o tym warto wiedzieć wybierając obrazy na swoje ściany. I tak kuchnia, królestwo smakoszy powinna być zdominowana przez biel , kolorystyczny symbol metalu i ogień. Intensywne kolory potraw są balansowne poprzez kolor biały i w ten sposób równoważy się chi.

Sypialnia, miejsce intymne dla każdego powinna być „ubrana” w kolor różowy ( pomieszanie bieli i czerwieni, metalu i ognia ), brzoskwiniowy lub dla sypialni najmłodszych zieleń i błękit. Istotne jest by przy wyborze swojego obrazu kierowac się tym co on ze sobą niesie dla nas, co przedstawia i jakie odczucia mamy w jego obecności.

Jeśli ma służyć medytacji i wyciszeniu ważne by tak na nas oddziaływał. Z kolei obraz mający nas pobudzić powinien być żywy, nieść ze sobą dużą dawkę energii i optymizmu. Każda dziedzina naszego życia jest inna, z każda musimy sobie radzić i pomagać sobie jak tylko możemy. Dzięki zgraniu się z otaczającą nas energia i współpracy z nią będzie nam łatwiej żyć.

 

obrazy energetyczne

Categories: Dla Duszy

Dodaj komentarz